Ekologiczne IVECO S-WAY uzupełniają flotę Omega Pilzno

Strona główna / Aktualności / Ekologiczne IVECO S-WAY uzupełniają flotę Omega Pilzno
Ekologiczne IVECO S-WAY uzupełniają flotę Omega Pilzno

Jeden z ostatnich nabytków firmy Omega Pilzno to 50 ciągników napędzanych gazem ziemnym. Ciekły gaz ziemny – LNG – to relatywnie nowe rozwiązanie, jeśli chodzi o napęd pojazdów ciężarowych.

Omega Pilzno dołącza do elitarnego grona przedsiębiorstw, które zdecydowały się zainwestować w tę technologię. Żadna inna firma działająca w branży TLS na Podkarpaciu dotychczas nie zdecydowała się jeszcze na ten krok. Zdając sobie sprawę z problemu, jaki stanowi wysoka emisja gazów cieplarnianych, firma Omega zdecydowała się wyznaczyć trend, mający przyczynić się środowisku.

Ekologiczne ciągniki siodłowe IVECO

Technologia LNG to rozwiązanie przełomowe, ponieważ gwarantuje:

  • do 99% niższa emisję cząstek stałych w porównaniu do silników wysokoprężnych,
  • do 90% niższą emisję dwutlenku azotu niż diesel,
  • ponad 95% niższą emisję dwutlenku węgla niż diesel.

Czym jest IVECO S-WAY Natural Power?

Już teraz w ofercie dostępne są ciągniki siodłowe napędzane skroplonym gazem ziemnym. Mowa o pojazdach IVECO S-WAY Natural Power. Niska emisja spalin to nie jedyna zaleta tych modeli samochodów IVECO. Ograniczona emisja spalin oraz waga pojazdu niższa o 100 kg od standardowej idą w parze z zasięgiem nawet 1600 km przy silniku o mocy 460 KM.

Pojazdy IVECO S-WAY Natural Power to modele niezwykle nowoczesne, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i wyposażenie. Aerodynamiczne spojlery oraz energooszczędne światła LED to dopiero początek długiej listy rozwiązań, które wyróżniają tę propozycję. Każdy samochód z tej linii może być obsługiwany przez telefon. Fotele w poszerzonej kabinie są wentylowane i podgrzewane. Na wyposażeniu znajdują się między innymi duża lodówka i rozkładana, wygodna leżanka.

50 ciągników siodłowych Iveco S-Way Natural Power

Dlaczego rozwiązania ekologiczne są tak ważne?

Świat stanął dziś naprzeciw ogromnego zagrożenia, jakim jest postępujące globalne ocieplenie. Za jego główną przyczynę naukowcy zgodnie uznają wysoką emisję gazów cieplarnianych. Jej ograniczenie jest absolutnie niezbędne dla ratowania środowiska. Już dzisiaj każdy pojazd floty Omega Pilzno spełnia warunki restrykcyjnej normy Euro 6. Niemniej jednak warto iść naprzód i korzystać z jeszcze bardziej ekologicznych rozwiązań, skoro jest to możliwe. Stąd decyzja o zakupie taboru IVECO S-WAY Natural Power. Omega działa również w obszarze rozwoju infrastruktury dla pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Już dzisiaj funkcjonuje mobilna stacja LNG, natomiast w planach jest budowa stacji stacjonarnej.

Źródło: Artykuł https://omega-pilzno.com.pl/blog/news/najwieksze-zamowienie-na-gazowe-ciezarowki-iveco-w-polsce/

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
177 492 222
formularz kontaktowy