Iveco / Zabudowy / Energetyka / Daily z podnośnikiem montażowym

Daily z podnośnikiem montażowym PTM-16

Podnośniki montażowe typu PTM-16 mogą być zabudowane na podwoziach Iveco Daily 55S17W 4x4 w kompletacji umożliwiającej zabudowę. Wymagana kompletacja podwozia w załączeniu.

Podnośnik  montażowy typu PTM-16 posiada ramę podporową montowaną na podwoziu samochodu oraz kolumnę obrotową (360°) i wysięgnik teleskopowy. Napęd pompy hydraulicznej od silnika podwozia, poprzez przystawkę odbioru mocy, podpory wysuwane hydraulicznie. Napęd ruchów roboczych elektro-hydrauliczny.

Maksymalna wysokość robocza wynosi 16,5 m, maksymalny wysięg poziomy 7 m, maksymalny udźwig w koszu 225 kg. Zaletą tego wyrobu, tak jak wielu innych podnośników montażowych Fabryki Maszyn „BUMAR-Koszalin” S.A. jest sterowanie z dwóch stanowisk, z kosza i z kolumny.

Jako opcja podnośnik w wersji z koszem izolowanym - PTM-16E - kosz wykonany z tworzywa dopuszczony do pracy przy urządzeniach pod napięciem.

Daily z podnośnikiem montażowym PTM-18

Podnośniki montażowe typu PTM-18 mogą być zabudowane na podwoziu Iveco Daily 55S17W 4x4 w kompletacji umożliwiającej zabudowę. Wymagana kompletacja podwozia w załączeniu.

Podnośnik  montażowy typu PTM-18 posiada ramę podporową montowaną na podwoziu samochodu ciężarowego oraz kolumnę obrotową (360°) i wysięgnik teleskopowy. Podnośnik wyposażono w aluminiowy kosz 2-osobowy o udźwigu max. 225kg i wymiarach: 1200x800x1090. Kosz z automatycznym poziomowaniem oraz dwoma zaczepami do przypięcia szelek bezpieczeństwa.

Alternatywnie  podnośnik można wyposażyć w 2-osobowy kosz wykonany z laminatu, zapewniający bezpieczną pracę pod napięciem do 1kV. Wymiary kosza z laminatu: 1150x870x1160.

Sterowanie podnośnikiem odbywa się za pomocą joysticków elektrycznych z jednego stanowiska - z kosza. Stanowisko na kolumnie jest stanowiskiem do wykonywania ruchów awaryjnych, za pomocą dźwigni rozdzielacza hydraulicznego. Na życzenie Klienta istnieje możliwość wyposażenia stanowiska na kolumnie w dodatkowe joysticki elektryczne.